Przejdź do treści

Wizyta wolontariuszy w pałacu prezydenckim

W ramach podsumowania Ursynowskiego Forum Wolontariatu, przedstawiciele wolontariuszy – 16 uczniów z SP 343 oraz 4 z SP 384 wraz z opiekunami wolontariatu, udało się we wtorek, 21.01.2020 r. na spotkanie z Pierwszą Damą RP w Pałacu Prezydenckim.
13a
Było to dla nas wielkie wyróżnienie i przeżycie. Pani Agata Kornhauser-Duda opowiadała jak ważny jest wolontariat. Podzieliła się z nami swoim doświadczeniem pomagania innym, opowiedziała o swoich latach w domu rodzinnym, z którego wyniosła wiele dobra, o pracy nauczyciela i o tym, że w 2017 r. otrzymała Nagrodę św. Brata Alberta za pomoc potrzebującym.
Podkreśliła także, jak ważnym jest wpatrywanie się w dobre wzorce, którym jest m. in. Matka Teresa z Kalkuty i bezinteresowna pomoc innym.
 
Uczniowie mieli okazję do rozmowy z Pierwszą Damą. 
Koordynato wolontariatu – p. P. Kocemba – przedstawił Klub Ośmiu – wolontariat, opowiedział o naszych celach i działaniach, współpracy z różnymi instytucjami, m.in. Fundacją Świat na Tak, a także o Ursynowskim Forum Wolontariatu pod hasłem: “Czyń dobro. Mimo wszystko”, które miało miejsce w SP 343 przy ul. Kopcińskiego 7 w Warszawie, 14.01.2020 r.
 
Na zakończenie spotkania z Pierwszą Damą, (które oprócz zwiedzania pałacu) trwało dwie godziny, p. Kornhauser-Duda zaprosiła nas na poczęstunek i obdarowała wszystkich pamiątkami.
 
Jesteśmy bardzo wdzięczni i wzruszeni tak miłą gościną w sercu Polski. 
Słowa Pierwszej Damy z całą pewnością będą kompasem w czynieniu dobra dla wszystkich uczestników tego wydarzenia.  GALERIA 
Zapraszamy też na stronę   PREZYDENT.PL oraz na FACEBOOKA
Skip to content