ii ursynowskie forum wolontariatu

We wtorek, 14.01.2020 r. W SP343 odbyło się Ursynowskie Forum Wolontariatu inspirowane słowami naszej patronki – Matki Teresy z Kalkuty: “Czyń dobro! Mimo wszystko”.

for00

Na wydarzenie, które odbyło się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Burmistrza Dzielnicy Ursynów, oprócz naszych wolontariuszy, wzięli udział przedstawiciele 12 szkół z Warszawy.

Wśród zaproszonych na to wydarzenie gości byli: p. Joanna Fabisiak – Poseł na Sejm RP, p. Katarzyna Malec – przedstawiciel MEN-u, p. Iwona Miller – z ursynowskiego hospicjum, p. Katarzyna Batarowska- Kucharczyk – z Teatru Żydowskiego, p. Marek Kurpiński – Dyrektor UNICEF Polska, ks. Robert Rojek SAC – pallotyn, związany z dziełem Adopcji serca. Gościliśmy także Tygodnik Katolicki IDZIEMY.

Zapowiedzią wydarzenia był wywiad (13.01) z opiekunem wolontariatu – p. Pawłem Kocembą i uczennicą 8b – Weroniką Relich na antenie TVP3.

Wydarzenie ubogacił występ kl. 2b. Uczestnicy wzięli udział w debacie inspirowanej hasłem UFW i warsztatach.
Wieczór zakończyło podsumowanie Dzielnicowego konkursu plastyczno-literackiego o św. Mikołaju.
W wydarzeniu wzięło udział 90 uczniów i ok. 50 osób dorosłych.

Wolontariusze oraz opiekunowie naszej szkoły otrzymali zaproszenie na spotkanie z Pierwszą Damą RP w Pałacu Prezydenckim.
Relacja fotograficzna w GALERII