Konkursy, zawody

Zapraszam wszystkich uczniów uczących się języka hiszpańskiego w szkole bądź poza nią do udziału w konkursie: komiks po hiszpańsku pt “Un paseo por Barcelona”.
Regulamin konkursu i wszystkie załączniki (zgody) dostępne są pod linkiem: https://h2h.edu.pl/wp-content/uploads/2022/12/Konkurs_komiks-22_23.pdf
Proszę o informację o chęci wzięcia udziału do końca tego tygodnia (10.03.2023) przez Librus.

Służę pomocą.
Nauczycielka j.hiszpańskiego
Marta Relich

Szanowni Uczniowie

w tym roku obchodzimy 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Mikołaj Kopernik został ogłoszony przez Senat RP jednym z patronów roku 2023.
Z tej okazji zapraszamy do wykonania quizu: Co wiesz o Mikołaju Koperniku?

Termin: do 10 marca 2023

Aby wykonać quiz, należy zalogować się do platformy do MS Office adresem mailowym eduwarszawa

Po nagrody proszę zgłaszać się do nauczycieli historii i do sali nr 5

Uczniowie Koła Historycznego
opiekun Koła Historycznego Marianna Gwardys-Bartmańska

Zachęcamy Uczniów do wzięcia udziału w 46. edycji Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA.

Szkolne eliminacje konkursu odbędą się w czwartek, 9 marca 2023 r., na 7 godzinie lekcyjnej w sali nr 1.

Informacje dotyczące repertuaru:
Tematyka recytowanych tekstów jest dowolna, czas prezentacji jednego utworu ograniczony do 1,5 (półtorej) minuty.
Uczniowie klas I- III prezentują jeden wiersz.
Uczniowie z klas IV- VIIII recytują dwa wiersze albo jeden wiersz i jeden fragment prozy.
Zaleca się wybór repertuaru o cenionej wartości literackiej, z wyłączeniem: tekstów zamieszczonych w podręcznikach szkolnych, montażu fragmentów jednego lub kilku utworów, twórczości własnej.
Dokonując oceny prezentacji Uczestników, Komisja konkursowa stosuje następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura mowy, ogólny wyraz artystyczny.

Więcej informacji uczniowie klas 1-3 uzyskają u swoich wychowawców; zaś klas 4-8 u nauczycieli języka polskiego.

Serdecznie zapraszamy!
Komisja Konkursowa Eliminacji Szkolnych

Przesłuchanie kandydatów w castingu do “Zemsty” odbędzie się we wtorek, 7.03 na 1 lekcji.
Spotkanie na forum.
Udział w castingu mogą wziąć uczniowie z kl. 6-8, którzy zgłoszą się wcześniej przez Librus do p. Kocemby i przygotują przesłany tekst.
Role przydzieli komisja.
Zapraszamy.

Kochani zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez naszą szkołę dla wszystkich szkół biorących udział w projekcie ‘Varsavianistyczna szkoła’.

Temat konkursu: Tu kiedyś była wieś (o terenie obecnej dzielnicy Ursynów)

Zadania dla uczniów:
Uczniowie klas 1-3
Wykonanie kartki urodzinowej dla Ursynowa z okazji 45 urodzin. Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną (na sztywnej kartce formatu A4) lub z wykorzystaniem wybranego przez uczestnika komputerowego programu graficznego np. Power Point (przesłana w postaci pliku w formacie PDF).

Uczniowie klas 4-6
Wykonanie prezentacji na temat zawarty w tytule konkursu: komputerowa (w programie Power Point), fotograficzna, filmowa – przesłana na adresy mailowe organizatorów (link lub plik PDF)

Uczniowie klas 7-8
Wykonanie prezentacji graficznej – zaprojektowanie pierwszej strony gazety lub portalu informacyjnego, na której głównym tematem będzie informacja związana z historią wsi, która istniała na obszarze obecnej dzielnicy Ursynów
Strona powinna zawierać:
•tytuł gazety/portalu;
•ilustrację (rysunek, zdjęcie, grafika- konieczna jest informacja o wykorzystanych źródłach);
•tytuł artykułu/artykułów;
•artykuł/artykuły dotyczące historii (jednej lub kilku) wsi, które istniały na obszarze obecnej dzielnicy Ursynów.

Termin oddania prac: 1 marca 2023 r.

Prace należy przekazać lub przesłać na adres mailowy do nauczycieli:

Uczniowie klas 7-8 – Pani Marianna Gwardys – Bartmańska – mgwardys@eduwarszawa.pl

Uczniowie klas 4-6 Pan Tomasz Krzych – tkrzych@eduwarszawa.pl

Uczniowie klas 1-3
Pani Magdalena Simonow – msimonow@eduwarszawa.pl
Pani Joanna Szczucka

Konieczne jest wypełnienie stosownych załączników – dostępne u wskazanych nauczycieli

POWODZENIA!

VIII edycja Varsavianistycznego Konkursu Literackiego dla dzieci i młodzieży, organizowanego przez Bibliotekę Muzeum Warszawy, przebiega pod hasłem „Warszawa gra“.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych (kl. 4–8) i ponadpodstawowych. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie wiersza tematycznie związanego jednocześnie z muzyką i z Warszawą.

Prace konkursowe będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych:

uczniowie szkół podstawowych klas 4-6,
uczniowie szkół podstawowych klas 7-8,
uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Prace zostaną ocenione według następujących kryteriów: wartość merytoryczna, zgodność pracy z tematem konkursu, poziom literacki i oryginalność oraz poprawność językowa.

Autorom nagrodzonych i wyróżnionych prac zostaną przyznane nagrody rzeczowe.

Prace należy dostarczyć do p. P. Kocemby do 24.02.2023

Zasady uczestnictwa:
1) Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie wiersza (dalej: „Tekst”) tematycznie związanego
jednocześnie z muzyką i z Warszawą.
2) Tekst powinien być napisany czcionką Arial, rozmiar 12, odstęp 1,5 wiersza, marginesy 2,5 cm.
3) Uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.
4) Tekst pracy konkursowej nie może w żaden sposób naruszać praw autorskich innych twórców oraz nie może być wcześniej publikowany.

Drodzy uczniowie klas 1-3

Zapraszamy do udziału w wiosennej sesji olimpiady Olimpusek o zakresie ogólnopolskim, która odbędzie się 30-03-2023 r.
Konkurs jest płatny – 14 zł.
Zgłoszenia wraz z wpłatą i oświadczeniem rodzica przyjmują nauczyciele języka angielskiego do 10.02
(link do oświadczenia https://www.olimpus.edu.pl/images/stories/protokoly/Zgoda_rodzicow_opiekunow.pdf)
Dla każdego poziomu jest oddzielny test.

W klasie 1 istnieje możliwość odczytywania przez nauczyciela poleceń zawartych w teście.

Gorąco zachęcamy do udziału

Szkolni organizatorzy