Szkolne Dni Szacunku, Tolerancji i Akceptacji

Z okazji Światowego Dnia Tolerancji, obchodzonego 16 listopada oraz Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień, obchodzonego 22 listopada Zespół Pedagogów Współorganizujących Kształcenie zaprosił uczniów i nauczycieli do udziału w Szkolnych Dniach Szacunku, Tolerancji i Akceptacji.
W dniach 23-30 listopada w klasach odbyły się lekcje wychowawcze poświęcone omawianej tematyce, oparte o przygotowaną prezentację. Uczniowie klas 4-8 współtworzyli dekoracje na forum szkoły, prezentując swoje skojarzenia z omawianymi postawami. Uczniowie klas 1-3 stworzyli wspólne drzewa, na których pojawiły się hasła i symbole, związane z postawami tolerancji, akceptacji, szacunku.
Wszyscy uczniowie zapoznali się z zasadami savoir-vivre, które ułatwiają pomoc i współdziałanie z osobami z niepełnosprawnościami. W ramach praktycznych ćwiczeń każdy uczeń mógł przygotować list, w którym podzielił się dobrym słowem ze swoimi rówieśnikami. Uczniowie chętnie korzystali ze Skrzynek Życzliwości.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i aktywność:).