Korepetycje koleżeńskie

• przez

Z inicjatywy wolontariuszy w naszej Szkole kolejny raz uruchamiamy KOREPETYCJE KOLEŻEŃSKIE.

Uczniowie, którzy potrzebują wsparcia z tzw. przedmiotów wiodących (j. polski, matematyka, j. angielski) mogą uzyskać pomoc od swoich koleżanek i kolegów, którzy w ramach wolontariatu poświęcają swój czas na pomoc innym.

Uczniowie z kl. 7-8, którzy będą udzielali bezpłatnych korepetycji muszą uzyskać rekomendację rodziców, wychowawcy i nauczyciela przedmiotu.

UCZNIOWIE i ich rodzice, którzy chcą korzystać z tej formy koleżeńskiego wsparcia mogą zgłaszać zainteresowanie do p. Katarzyny Przastek przez Librus.

Kilka wskazówek:

1. Korepetycje koleżeńskie są bezpłatne.
  2. Uczniowie deklarują preferowaną formę spotkania (zdalną – za pomocą komunikatora lub stacjonarną).
  3. Spotkania mają formę spotkań cyklicznych i regularnych.
  4. W razie braku możliwości spotkania, uczniowie przekazują informację o tym koordynatorowi (p. K. Przastek), a także sobie.
  5. Koordynator może uczestniczyć w zajęciach.
  6. Uczniowie udzielający korepetycji muszą posiadać rekomendację: rodzica, wychowawcy i nauczyciela przedmiotu, z którego chcą pomagać.
  7. Spotkania muszą odbywać się w atmosferze szacunku, zrozumienia i otwartości.
  8. W razie potrzeby uczniowie zawsze mogą udać się po radę do koordynatora (p. Katarzyny Przastek).
  9. Korepetycje koleżeńskie przeznaczone są dla uczniów SP 343 w Warszawie.