Konkurs Varsavianistyczny

Kochani zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez naszą szkołę dla wszystkich szkół biorących udział w projekcie ‘Varsavianistyczna szkoła’.

Temat konkursu: Tu kiedyś była wieś (o terenie obecnej dzielnicy Ursynów)

Zadania dla uczniów:
Uczniowie klas 1-3
Wykonanie kartki urodzinowej dla Ursynowa z okazji 45 urodzin. Praca może być wykonana dowolną techniką plastyczną (na sztywnej kartce formatu A4) lub z wykorzystaniem wybranego przez uczestnika komputerowego programu graficznego np. Power Point (przesłana w postaci pliku w formacie PDF).

Uczniowie klas 4-6
Wykonanie prezentacji na temat zawarty w tytule konkursu: komputerowa (w programie Power Point), fotograficzna, filmowa – przesłana na adresy mailowe organizatorów (link lub plik PDF)

Uczniowie klas 7-8
Wykonanie prezentacji graficznej – zaprojektowanie pierwszej strony gazety lub portalu informacyjnego, na której głównym tematem będzie informacja związana z historią wsi, która istniała na obszarze obecnej dzielnicy Ursynów
Strona powinna zawierać:
•tytuł gazety/portalu;
•ilustrację (rysunek, zdjęcie, grafika- konieczna jest informacja o wykorzystanych źródłach);
•tytuł artykułu/artykułów;
•artykuł/artykuły dotyczące historii (jednej lub kilku) wsi, które istniały na obszarze obecnej dzielnicy Ursynów.

Termin oddania prac: 1 marca 2023 r.

Prace należy przekazać lub przesłać na adres mailowy do nauczycieli:

Uczniowie klas 7-8 – Pani Marianna Gwardys – Bartmańska – mgwardys@eduwarszawa.pl

Uczniowie klas 4-6 Pan Tomasz Krzych – tkrzych@eduwarszawa.pl

Uczniowie klas 1-3
Pani Magdalena Simonow – msimonow@eduwarszawa.pl
Pani Joanna Szczucka

Konieczne jest wypełnienie stosownych załączników – dostępne u wskazanych nauczycieli

POWODZENIA!